Ogłoszenie

Ogłoszono zwycięzców konkursu Catch a Star 2016

11 stycznia 2017

Ogłoszono laureatów tegorocznej edycji konkursu Catch a Star.

Trzy główne nagrody zdobyły prace: „Utracona planeta” - Andrea Moral Suárez, Natalia Serrano López i Ana Sánchez Díez z Hiszpanii; „Życie na Marsie” - Daniel Vilda Rodríguez, Daniel Sayad Pérez Peréz i Iván Rodríguez Lozano z Hiszpanii; „Ciemna materia w klasie szkolnej” - Simona Stoyanova i Ognyan Simeonov z Bułgarii.

Pełna lista zwycięzców znajduje się na witrynie internetowej Catch a Star.

ESO przyznało oprawione zdjęcie astronomiczne każdemu z laureatów pierwszych pięciu miejsc. Każdy zwycięski zespół będzie miał także szanse przeprowadzić zdalne obserwacje w Narodowym Obserwatorium Astronomiczny „Rozhen” w Bułgarii albo odbyć wideokonferencję z zawodowym astronomem.

W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół średnich z całego świata. Uczestnicy mieli za zadanie przysłać pisemny raport dotyczący astronomicznego zagadnienia, które sami wybierali – na przykład astronomicznego obiektu, zjawiska, obserwacji, problemu naukowego lub teorii.

Konkurs Catch a Star jest organizowany wspólnie przez European Association for Astronomy Education (EAAE) oraz ESO od 2002 roku. Jego celem jest stymulowanie kreatywności i samodzielnej pracy uczniów oraz wzmocnienie i poszerzenie ich wiedzy i umiejętności astronomicznych. Program zachęca uczniów do wspólnej pracy, uczenia się astronomii i odkrywania czegoś dla siebie przy poszukiwaniu informacji o obiektach astronomicznych.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej Catch a Star.

Linki

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann17002

Zdjęcia

Konkurs Catch a Star 2016 rozpoczęty
Konkurs Catch a Star 2016 rozpoczęty