Ogłoszenie

Wystartowała inicjatywa ATTRACT

1 sierpnia 2018

ATTRACT to nowa inicjatywa, która ma zbliżyć do siebie europejskie społeczności podstawowych badań naukowych oraz przemysłu, a w efekcie wesprzeć rozwój nowej generacji technologii detekcji i obrazowania. Współpraca pomiędzy organizacjami badawczymi i przemysłowymi jest kluczowa i ATTRACT dostarcza nowatorskiego mechanizmu dla tego typu kooperacji z zauważalną ilością finansowania.

Dzisiaj, 1 sierpnia 2018 r., ATTRACT otwiera konkurs dla organizacji napropozycje przełomowych projektów w pionierskich technologiach detekcji i obrazowania. Jeżeli posiadasz rewolucyjny pomysł, który spowoduje zaawansowanie nauki przez opracowanie przełomowej technologii w detekcji i obrazowaniu i jeżeli przewidujesz dla niej zastosowanie rynkowe, ATTRACT jest właśnie dla Ciebie. Aplikanci mają trzy miesiące na nadsyłanie pomysłów w terminie do 31 października do godz. 23:59 CET.

ESO jest partnerem w projekcie ATTRACT i będzie współpracować w celu osiągnięcia jego celów. W kolejnych tygodniach ESO będzie promować ATTRACT przez swoje kanały w mediach społecznościowych, pokazując szczegóły, w jaki sposób można wziąć udział.

Łączne finansowanie dla projektów wyniesie 17 milionów euro, z kwotą po 100 000 euro dla każdego z wybranych projektów. Fundusze pochodzą z programu rozwoju i innowacji Unii Europejskiej o nazwie Horyzont 2020.

Linki

Kontakt

Calum Turner
ESO Public Information Officer
Garching bei München, Germany
Tel: +49 89 3200 6670
Email: pio@eso.org

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann18059

Zdjęcia

Połączone loga ESO oraz Attract
Połączone loga ESO oraz Attract