Ogłoszenie

Dla mediów: konferencja prasowa ESO na temat największego w historii kontraktu dotyczącego astronomii naziemnej

18 maja 2016

W środę 25 maja o godz. 15:00 (CEST) Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) przeprowadzi konferencję prasową online. Będzie dotyczyć projektu budowy Ekstremalnie Wielkiego Teleskopu Europejskiego (E-ELT). Ogłoszone zostaną dalsze szczegóły kontraktu na budowę kopuły i głównej struktury teleskopu, a także aktualne informacje dla mediów odnośnie obecnego stanu i przyszłych planów dotyczących największego teleskopu optycznego świata.

Jest to największy jak dotąd kontrakt przyznany przez ESO i największy w historii kontrakt dotyczący astronomii naziemnej. Kontrakt zostanie uroczyście podpisany wcześniej tego dnia w siedzibie ESO w Garching w Niemczech.

Po prezentacjach, dziennikarze będą mogli zadawać pytania do Dyrektora Generalnego ESO - Tima de Zeeuw, przedstawiciela ACeConsortium oraz Kierownika Programu E-ELT - Roberto Tamai.

Aby wziąć udział w konferencji, dziennikarze powinni zarejestrować się online poprzez formularz RSVP.

Konferencja zostanie przeprowadzona za pomocą Adobe Connect — szczegóły w jaki sposób się połączyć zostaną dostarczone akredytowanym reporterom. W dniu konferencji zostanie wydany także komunikat prasowy ESO.

Więcej informacji

Dziennikarze prasowi, radiowi i telewizyjni mogą zarejestrować się tutaj, aby otrzymywać ESO Media Newsletter, który zawiera komunikaty prasowe ESO rozsyłane około 48 godzin przed ich publicznym ogłoszeniem, a także najnowsze materiały wideo i informacje z ESO, przydatne w produkcajc h dokumentalnych, filmach, wiadomości wideo, itd. W celu rejestracji prosimy wypełnić formularz: http://www.eso.org/public/outreach/pressmedia.html#epodpress_form

Kontakt

Richard Hook
ESO Public Information Officer
Garching bei München, Germany
Tel: +49 89 3200 6655
Cell: +49 151 1537 3591
Email: rhook@eso.or

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann16028

Zdjęcia

Bird's-eye view of the ELT
Bird's-eye view of the ELT
Po angielsku