Ogłoszenie

Science in School: numer 31 już dostępny

13 marca 2015

Najnowszy numer darmowego czasopisma „Science in School” jest już dostępny online oraz w formie drukowanej. Ten europejski magazyn dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych zawiera w każdym numerze inspirujące artykuły, ciekawe gry i pomysłowe warsztaty dla uczniów. Celem czasopisma jest promocja nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych poprzez zachęcanie do wymiany doświadczeń między nauczycielami, naukowcami i wszystkimi innymi osobami zaangażowanymi w europejską edukację w tych dziedzinach

Niektóre z tematów poruszonych w najnowszym numerze obejmują: wyzwania logistyczne w eksploracji księżycowej, czy psychologię idealnego posiłku.

Przykłady praktycznych rozwiązań obejmują z kolei tematy: w jaki sposób pokazywać różnice kolorów gwiazd za pomocą żarówki, tworzyć czułe na pH farby z warzyw, w jaki sposób zmienić swoich uczniów w roboty za pomocą papierowych kubków.

„Science in School”  jest publikowane przez EIROforum, stanowiące współpracę pomiędzy ośmioma europejskimi, międzyrządowymi organizacjami naukowo-badawczymi, którego członkiem jest ESO. Czasopismo zajmuje się nauczaniem przedmiotów matematyczno-przyrodniczych w całej Europie i w wielu dyscyplinach: wskazując najlepsze trendy w nauczaniu i w najnowszych badaniach. Liczne artykuły są dostępne online, podobnie jak ich przetłumaczone na wiele języków wersje. Jeśli masz ochotę jako wolontariusz przetłumaczyć artykuły „Science in School” na swój język, zajrzyj na witrynę ze wskazówkami dla tłumaczy.

Linki

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann15019

Zdjęcia

Cover of Science in School 31 — Spring 2015
Cover of Science in School 31 — Spring 2015
Po angielsku