Ogłoszenie

Zacznij otrzymywać ESO Media Newsletter po polsku

Dziennikarze mogą otrzymywać komunikaty prasowe ESO w jednym z 30 języków do wyboru

22 maja 2013

Dziennikarze, którzy są lub zostaną prenumeratorami ESO Media Newsletter, mogą od teraz otrzymywać cotygodniowy newsletter w swoim rodzimym języku (do wyboru jest także język polski). Aktualni prenumeratorzy mogą zmienić opcję językową w "ustawieniach subskrypcji" (subscription preferences). Dla ułatwienia umiejscowienie tej opcji wskazano na obrazku powyżej. Nowi prenumeratorzy mogą z kolei wybrać swój preferowany język w momencie zapisania się do newslettera (dotyczy to tylko newslettera dla dziennikarzy).

Zdajemy sobie sprawę, że niektóre z języków są oficjalnymi w więcej niż jednym kraju. W takim przypadku prenumeratorzy mogą wybrać dowolny z języków. Przykładowo w menu wyboru preferowanego języka znajdują się opcje German, German/Austria, German/Belgium oraz German/Switzerland. Sugerujemy wybranie stosownego kraju, gdyż newslettery mogą zawierać dodatkowe lokalne ogłoszenia i wydarzenia, które są właściwe tylko dla danego kraju.

ESO Media Newsletter jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli mediów - tradycyjnej prasy, stacji telewizyjnych, blogerów, dziennikarzy pracujących na własny rachunek, producentów filmów. Newsletter jest rozsyłany co tydzień, na 48 godzin przed publikacją komunikatów prasowych i jest objęty embargo informacyjnym do momentu publikacji danego komunikatu przez ESO. Umożliwia wcześniejszy dostęp do komunikatów prasowych ESO i dodatkowych materiałów, takich jak filmy, czy zdjęcia.

Tłumaczenia są dostępne dzięki pracy dwóch sieci: Sieci Popularyzacji Nauki ESO (ESO Science Outreach Network) oraz sieci wolontariuszy - otwartej sieci, która obecnie prowadzi nabór członków. Uwzględniając specyfikę pracy wolontariuszy, newslettery mogą czasami zawierać informacje w języku angielskim, jeżeli tłumaczenie dla danego kraju nie jest dostępne w momencie rozsyłania newslettera. Prosimy o wyrozumiałość w przypadku zaistnienia takiej sytuacji. Mamy nadzieję, że z przyjemnością będą Państwo otrzymywać najnowsze wiadomości naukowe i niesamowite widoki, jakie oferuje nam Wszechświat.

Linki

Kontakt

Krzysztof Czart
Koordynator na Polskę
Sieć Popularyzacji Nauki ESO
Tel: +48 513 733 282
E-mail: eson-poland@eso.org

Oana Sandu
Community Coordinator
The education and Public Outreach Department
Tel: +49 89 320 069 65
E-mail: osandu@partner.eso.org

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann13046

Zdjęcia

Screenshot of the ESO Media Newsletter as seen when received via email
Screenshot of the ESO Media Newsletter as seen when received via email
Po angielsku