Ogłoszenie

ESO ponownie weźmie udział w FORSCHA

Zarezerwowane miejsce dla astronomii na tej wspaniałej imprezie edukacyjnej

8 listopada 2017

FORSCHA, coroczny piknik naukowy w Monachium, to wydarzenie, którego celem jest zainteresowanie społeczeństwa nauką, technologią, inżynierią i matematyką. Dzięki zróżnicowanemu programowi dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli, wydarzenie zachęca każdego do głębszego poznania świata i Wszechświata, w którym żyjemy. W tym roku impreza odbędzie się w MOC w Monachium w dniach 17–19 listopada 2017 r.

Kontynuując udany ubiegłoroczny udział, ESO będzie miało swoje stoisko podczas FORSCHA, z pokazami na żywo opartymi o aktywności przygotowane dla nowego ESO Supernova Planetarium & Visitor Centre. W tym roku ESO z przyjemnością będzie współpracować z uczniami z Werner-Heisenberg-Gymnasium w Garching, przy wsparciu od Project Management Institute Southern Germany Chapter. Uczniowie będą pomagać uczestnikom FORSCHA sprawdzić możliwości obecnych i przyszłych teleskopów ESO badających zagadki Wszechświata schowane głęboko poza naszym wzrokiem.

Centrum ESO Supernova będzie otwarte w siedzibie ESO niedaleko Garching koło Monachium (Niemcy) w kwietniu 2018 r. Prace konstrukcyjne są obecnie na ukończeniu. Centrum będzie dostarczać bezpłatnej o otwartej (open source) treści instytucji edukacyjnej w dziedzinie astronomii, produkując we współpracy z Education Partner Haus der Astronomie wysokiej jakości programy edukacyjne dla odbiorców w każdym wieku.

FORSCHA jest bardzo popularnym piknikiem naukowym. W ubiegłym roku w imprezie uczestniczyło ponad 55 000 osób. ESO, razem z innymi edukacyjnymi wystawcami, z niecierpliwością czeka na możliwość po raz kolejny zachęcenia uczniów do przedmiotów naukowo-technicznych.

 

Więcej informacji

ESO Supernova Planetarium & Visitor Centre

ESO Supernova Planetarium & Visitor Centre powstaje we współpracy pomiędzy Europejskim Obserwatorium Południowym (ESO), a Heidelberg Institute for Theoretical Studies (HITS). Budynek jest darowizną od niemieckiej fundacji Klaus Tschira Stiftung (KTS), natomiast ESO zapewnia działanie placówki.

Linki

Kontakt

Tania Johnston
ESO Supernova Coordinator
Garching bei München, Germany
Tel: +49 89 320 061 30
Cell: +49 170 867 5293
Email: tjohnsto@eso.org

Oana Sandu
Community Coordinator & Communication Strategy Officer
ePOD
Tel: +49 89 320 069 65
Email: osandu@partner.eso.org

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann17078

Zdjęcia

Open House Day 2016
Open House Day 2016
Po angielsku