Ogłoszenie

Nowy wygląd witryny internetowej ESO

21 października 2014

Po wielu tygodniach prac, ESO zmieniło wygląd swojej witryny internetowej. Główna motywacją do zmian było opracowanie bardziej przyjaznego użytkownikowi interfejsu oraz uczynienie witryny bardziej przyjaznej urządzeniom mobilnym. Nowy responsywny layout automatycznie adaptuje się do rozdzielczości ekranu stosowanej przez użytkownika - technika ta jest obecnie szeroko stosowana, gdyż wiele osób do odwiedzana stron internetowych korzysta ze smartfonów i tabletów.

Głównym celem było stworzenie bardziej funkcjonalnej witryny, ze zmienionym i atrakcyjnym wyglądem. Pozwoli to na najlepszą z możliwych metod prezentacji niesamowitych urządzeń ESO oraz wyników naukowych.

Nowy wygląd daje witrynie mniej organizacyjny/instytucjonalny wygląd i adaptuje styl bliższy czasopismu lub internetowej gazecie. Dotyczy to szczególnie stron zawierających komunikaty prasowe oraz ogłoszenia. W ten sposób łatwiej uwypuklić wiele osiągnięć, naukowych przełomów i atrakcyjnych wizualnie materiałów, które ESO tworzy niemal codziennie.

Nowy interfejs jest przyjazny dotykowi, zarówno pod względem layoutu, jak i interakcji, ale nadal zawiera te same materiały, co poprzednia wersja witryny internetowej. Mamy nadzieję, że nowy wygląd będzie bardziej atrakcyjny dla nowych użytkowników, ale jednocześnie nie zawiedzie dotychczasowych, dlatego zachowano taką samą strukturę działów na witrynie. Dokonano jedynie kilku drobnych zmian,na przykład poprzednie menu "Nauka za pomocą teleskopów ESO" znajduje się obecnie w "Odkryciach", a "Praca w ESO" została skrócona do "Praca".

Jedną z największych zmian i jednocześnie znacznym krokiem naprzód w stronę użytkowników, którzy korzystają z witryny w językach innych niż angielski, jest zniknięcie mini-stron ESO. Na nowej witrynie można z głównego menu wybrać język, a wybór zachowa się w przeglądarce jako ciasteczko (cookie). Od tej pory, jeśli użytkownik wejdzie na stronę, dla której brak odpowiedniej wersji językowej, automatycznie wyświetli się wersja angielska, wraz z informacją o braku materiałów w wybranych języku. Poprzednio użytkownik nie używający wersji angielskiej miał problemy z dotarciem do stron w ten sposób.

Ulepszenie wsparcia dla języków była długoterminowym celem ESO i jesteśmy szczęśliwi mogąc udostępniać 19 wersji językowych w sposób bardziej naturalny.

Linki

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann14080

Zdjęcia

Screenshot of the new homepage
Screenshot of the new homepage
Po angielsku