eso1433uk — Організаційний реліз

Польща приєднується до Європейської Південної Обсерваторії

28 жовтня 2014 р.

Сьогодні професор Лена Коларска-Бобінська - польський Міністр науки та вищої освіти, підписала угоду, згідно якої країна здобуде членство у Європейській Південній Обсерваторії (ESO) - найбільш продуктивній наземній обсерваторію світу. ESO з нетерпінням чекає можливості привітати Польщу, як країну-учасницю, після наступної ратифікації угоди про приєднання.

Сьогодні у Варшаві, міністром Коралска-Бобінська та Генеральним директором ESO Тімом де Зеу, в присутності інших високопосадовців з Польщі та ESO, було підписано угоду про приєднання. Оскільки ця угода означає приєднання до міжнародного договору, він наразі повинен бути представлений на розгляд парламенту Польщі для ратифікації [1]. Підписанню угоди передувало її одноголосне схвалення Радою ESO на її позачерговому засіданні 8 жовтня 2014.

"Ми дуже раді, що наше членство в ESO на часі", - каже міністр Коларска-Бобінська. "Для нас це відкриє багато можливостей у майбутньому, спонукає поступ польської промисловості, науки та технологій. Це буде початком нашого фантастичного партнерства у європейській астрономії, а також зміцнюватиме наші зв'язки з Чилі, з якою ми вже інтенсивно співпрацюємо у гірничодобувній промисловості - на царині, де природний потенціал Чилі є напрочуд добрим".

Зв'язки між ESO та Польщею виходять за рамки їх астрономічних спільнот. Наприклад, останній "День промисловості ESO" було організовано у Варшаві в січні 2013 року. Ця подія дала ESO можливість повідомити польську промисловість про поточні об'єкти обсерваторії та про її плани на майбутнє, в числі яких будівництво Європейського Надзвичайно Великого Телескопа (E-ELT).

"Ми з нетерпінням чекаємо, що коли Польща приєднається до нашої організації",- каже Генеральний директор ESO Тім де Зеу. "Польща додасть сильне астрономічне співтовариство, що сприятиме зміцненню астрономічних знань у країнах-учасницях ESO, наприклад: часових рядів астрономічних спостережень. Польща отримає доступ до деяких із найкращих телескопів та обсерваторій світу, в числі яких Дуже Великий Телескоп (VLT) на Параналі, ALMA на плато Чахнантор, а в найближче десятиліття - також і Надзвичайно Великий Телескоп на Армазонес, який буде величезним кроком вперед. Тепер Польща може прийняти участь у будівництві E-ELT".

Польща, котра є батьківщиною Миколая Коперника - астронома, який припустив, що Сонце, а не Земля перебуває у центрі Сонячної системи, має багаті традиції на ниві астрономії, що сягають сьогодення. "Польські астрономи за останні роки зробили значний внесок у астрономічні дослідження, а з нашим приєднанням до ESO він буде тільки зростати",- каже міністр Коларска-Бобінська.

Примітки

[1] Після ратифікації членства Польщі в ESO, її країнами-учасницями будуть: Австрія, Бельгія, Бразилія (в очікуванні ратифікації), Чеська Республіка, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Польща, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство.

Детальніше

Європейська Південна Обсерваторія - це передова міжурядова астрономічна організація в Європі та найбільш продуктивна астрономічна обсерваторія світу. Її підтримує 15 країн: Австрія, Бельгія, Бразилія, Чеська Республіка, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство. ESO здійснює ініціативну програму, зосереджену на проектуванні, будівництві та експлуатації потужних наземних спостережних об'єктів, що дозволяє астрономам робити важливі наукові відкриття. ESO також відіграє провідну роль у сприянні та організації співробітництва в астрономічних дослідженнях. ESO працює на трьох унікальних, світового класу обсерваторіях в Чилі: Ла Сілла, Паранал і Чахнантор. На горі Паранал, в ESO працює Дуже Великий Телескоп - найбільш передова в світі астрономічна обсерваторія видимого діапазону та VISTA - найбільший оглядовий телескоп в світі. ESO є європейським партнером просунутого астрономічного радіотелескопу ALMA, найбільшого існуючого астрономічного проекту. В даний час, ESO планує 39 метровий Європейський Надзвичайно Великий Телескоп E-ELT (оптичний та ближній ІЧ діапазони), який стане "найбільшим у світі оком у небо".

Контакти

Oleg Maliy
NGO Zaporozhye Astronomical Club Altair
Zaporozhye, Ukraine
Телефон: +380 67 1371070
Email: astroclubzp@gmail.com

Richard Hook
ESO Public Information Officer
Garching bei München, Germany
Телефон: +49 89 3200 6655
Стільниковий: +49 151 1537 3591
Email: rhook@eso.org

Connect with ESO on social media

Переклад прес-релізу ESO eso1433.

Про реліз

Реліз №:eso1433uk
Назва:ESO Director General, ESO Member States
Тип:Unspecified : People
Facility:Other

Зображення

The signing ceremony with Poland
The signing ceremony with Poland
тільки на англійській
The signing ceremony with Poland
The signing ceremony with Poland
тільки на англійській