eso1425uk — Фото-реліз

Чудовий пейзаж зоряного утворення

20 серпня 2014 р.

Дане зображення, захоплене Камерою Широкого Поля (WFI) в обсерваторії ESO Ла Сілла в Чилі, показує дві чудові області зореутворення на південному небі у Чумацькому Шляху. Перша з них, котра ліворуч, заповнена зоряним скупченням NGC 3603, розташована на відстані 20 000 світлових років від Землі у спіральному рукаві Кіля-Стрільця нашої Галактики. Другий об'єкт праворуч представляє собою групу сяючих газових хмар, що відомі як NGC 3576, яка знаходиться у два рази ближче.

NGC 3603 є дуже яскравим зоряним скупченням, відомим найвищою концентрацією масивних зірок, наразі виявлених у нашій галактиці. У центрі нього розташована кратна система із зірок типу Вольфа-Райє, відома як HD 97950. Зорі цього типу знаходяться на пізній стадії своєї еволюції, котру вони почали із масами приблизно у двадцать разів більші, ніж у Сонця. Незважаючи на настільки великі маси, зорі типу Вольфа-Райє викидають у простір значну кількість своєї матерії через інтенсивні зоряні вітри, котрі розносять їх зовнішні шари на швидкостях у кілька мільйонів кілометрів на годину. Ось така катастрофічна дієта космічних масштабів!

NGC 3603 розташоване у районі дуже активного зореутворення. Зорі народжуються у темних та запилених частинах космосу, котрі у значній мірі приховані від наших очей. Але коли дуже молоді зорі поступово починають світитись та розвіювати навколишні кокони матерії, ті стають видимими на тлі сяючих хмар навколишньої речовини, які ми бачимо, як зони HII. Світіння тих зон виникає внаслідок взаємодії ультрафіолетового випромінювання, що виходить із яскравих гарячих молодих зірок, із газоподібним воднем хмар. Області HII можуть простиратись на кілька сотень світлових років, а одна із оточуючих NGC 3603 має честь бути найбільш масивною у нашій галактиці.

Вперше скупчення було виявлене Джоном Гершелем 14 березня 1834 під час його трирічної експедиції послідовного обстеження південного неба недалеко від Кейптауна. Він описав його, як чудовий об'єкт, вважаючи, що то може бути кулястим зоряним скупченням. Майбутні дослідження показали, що це не старе кулясте, а молоде розсіяне скупчення - одне із найбагатших серед наразі відомих.

NGC 3576, котре на правій частині зображення, також знаходиться у спіральному рукаві Кіля-Стрільця нашого Чумацького Шляху. Але від нас до нього всього близько 9000 світлових років - це набагато ближче, ніж до NGC 3603, хоча у небі їх видно поряд.

NGC 3576 вирізняється двома величезними вигнутими об'єктами, що нагадують загнуті роги барана. Ці чудернацькі волокна є результатами дій зоряних вітрів від гарячих молодих зірок у центральних частинах туманності: ті вітри рознесли газ та пил на простір у сто світлових років. Два темних невеликих утворення на світлому тлі, що відомі як глобули Бока, також видно у цьому величезному комплексі туманностей. Ці чорні хмари поблизу верхньої частини туманності також є потенційними місцями майбутнього формування нових зірок.

NGC 3576 також було відкрите ​​Джоном Гершелем у 1834 році, котрий для цього англійського астронома був особливо продуктивним роком на різні "небесні здобутки".

Детальніше

Європейська Південна Обсерваторія - це передова міжурядова астрономічна організація в Європі та найбільш продуктивна астрономічна обсерваторія світу. Її підтримує 15 країн: Австрія, Бельгія, Бразилія, Чеська Республіка, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство. ESO здійснює ініціативну програму, зосереджену на проектуванні, будівництві та експлуатації потужних наземних спостережних об'єктів, що дозволяє астрономам робити важливі наукові відкриття. ESO також відіграє провідну роль у сприянні та організації співробітництва в астрономічних дослідженнях. ESO працює на трьох унікальних, світового класу обсерваторіях в Чилі: Ла Сілла, Паранал і Чахнантор. На горі Паранал, в ESO працює Дуже Великий Телескоп - найбільш передова в світі астрономічна обсерваторія видимого діапазону та VISTA - найбільший оглядовий телескоп в світі. ESO є європейським партнером просунутого астрономічного радіотелескопу ALMA, найбільшого існуючого астрономічного проекту. В даний час, ESO планує 39 метровий Європейський Надзвичайно Великий Телескоп E-ELT (оптичний та ближній ІЧ діапазони), який стане "найбільшим у світі оком у небо".

Посилання

Контакти

Oleg Maliy
NGO Zaporozhye Astronomical Club Altair
Zaporozhye, Ukraine
Телефон: +380 67 1371070
Email: astroclubzp@gmail.com

Richard Hook
ESO Public Information Officer
Garching bei München, Germany
Телефон: +49 89 3200 6655
Email: rhook@eso.org

Connect with ESO on social media

Переклад прес-релізу ESO eso1425.

Про реліз

Реліз №:eso1425uk
Назва:NGC 3603
Тип:Milky Way : Nebula : Type : Star Formation
Facility:MPG/ESO 2.2-metre telescope
Instruments:WFI

Зображення

Star formation in the southern Milky Way
Star formation in the southern Milky Way
тільки на англійській
Star formation regions in the constellation of Carina (The Keel)
Star formation regions in the constellation of Carina (The Keel)
тільки на англійській
Star formation in the constellation of Carina
Star formation in the constellation of Carina
тільки на англійській

Відео

Zooming in on star formation in the southern Milky Way
Zooming in on star formation in the southern Milky Way
тільки на англійській
eso1425a-fulldome-pan
eso1425a-fulldome-pan
тільки на англійській
A close-up look at star formation in the southern Milky Way
A close-up look at star formation in the southern Milky Way
тільки на англійській