eso1305uk — Організаційний реліз

Європейські делегації високого рівня відвідали Паранал

28 січня 2013 р.

Кілька високопоставлених європейських делегацій протягом кількох останніх днів відвідали обсерваторію ESO Паранал в північній частині Чилі після саміту Співтовариства Країн Латинської Америки та Карибського басейну (CELAC) і Європейського Союзу. На саміті, котрий є найбільшою із подібних подій на вищому рівні із числа коли-небудь організованих в Чилі, що відбувся в Сантьяго протягом тижня 22-28 січня 2013 року, ESO відіграла головну роль, використавши відмінну можливість для того, щоб показати свою роботу та обладнання представникам країн-учасниць.

Протягом тижня кілька високопоставлених чиновників із Європи відвідали місця розташування ESO в Чилі. Серед них були: Голова Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу, Голова Європейської Ради Херман ван Ромпей, Верховний Представник Європейського Союзу з закордонних справ і політики безпеки баронеса Кетрін Ештон Апхолланд, Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, комісар з торгівлі Європейської комісії Карл де Гухт, а також директор по Північній і Південній Америці міністерства закордонних справ та у справах Співдружності Великобританії, Кейт Сміт.

Шістдесят один глава держав та урядових делегацій країн Латинської Америки, Карибського басейну і Європейського Союзу були запрошені на саміт разом із міністрами та іншими офіційними особами. Мета зустрічі полягала у створенні стратегічного альянсу для сталого розвитку та створення політичної, економічної, фізичної та енергетичної інтеграції схеми.

Жозе Мануель Баррозу та Херман ван Ромпей самостійно відвідали обсерваторію ESO Паранал, котра знаходиться в чилійській пустелі Атакама на висоті 2635 метрів над рівнем моря. Генеральний Директор ESO провів для них екскурсію по обсерваторії, де вони висловили своє захоплення чотирма 8.2 м телескопами, які складають Дуже Великий Телескоп (VLT), що є найпередовішим у світі оптично-інфрачервоним телескопом. Вони також відвідали удостоєну нагород "Резиденцію" на Параналі, де знаходяться офіси та житлові приміщення.

Під час відвідин Херман Ван Ромпей проголосив: "Тутешні надзвичайні телескопи є даниною європейським вченим та промисловості, свідченням того, наскільки ефективно останні співпрацюють в ESO як з країнами-учасницями, так із приймаючою країною Чилі. Паранал є яскравим символом прагнень людства до знань та міжнародного співробітництва".

Жозе Мануель Баррозу висловив вдячність за можливість відвідати обсерваторію ESO Паранал: "Це була велика удача відвідати таке чудове місце і самому побачити плоди співпраці багатьох європейських країн у галузі астрономії. Це надзвичайно важливо, щоб ми досліджуємо на передньому краї науки та поглиблюємо наші знання про Всесвіт. Як європеєць, я пишаюся тим, що ми тримаємось цієї амбітної мети".

Тім де Зеу, Генеральний Директор ESO, додав: "Для нас велика честь приймати керівників Європейського Союзу, а також представників із країн Європи тут на Параналі, щоб представити їм нашу роботу. ESO є прекрасним прикладом того, як люди із різних країн та культур зібралися разом, щоб вивести астрономію у наших країнах-учасницях та у приймаючій країні Чилі в авангард світових астрономічних досліджень".

Кетрін Ештон, Високий представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики, відвідала обсерваторію Паранал на початку тижня разом із міністром закордонних справ Швеції Карлом Більдтом.

Представник Європейської Південної Обсерваторії в Чилі Массімо Тареньї уклав: "Ми вдячні за незмінну підтримку від наших європейських країн-учасниць, а також за сильну підтримку з боку чилійського уряду, котрі дозволили нам робити сучасну науку на VLT тут у Чилі, а також будувати плани щодо Європейського Надзвичайно Великого Телескопа -  "найбільшого у світі ока до неба".

Крім того, Кейт Сміт, директор по Північній і Південній Америці міністерства закордонних справ та у справах Співдружності Великобританії, відвідала офіси ESO в Сантьяго, де координується робота ESO в Чилі.

ESO також було запропоновано показати деякі із її робіт на саміті CELAC–EU, що відбувся в "Espacio Riesco" в Сантьяго. Зорі також наявні у логотипі саміту, котрий оснований на відомій роботі чилійського скульптора Маріо Ірарразабаля, що зображує простерту до неба руку, а зорі символізують небо північного Чилі. Виставка "Дивовижний Всесвіт" на честь святкування 50-річчя обсерваторії, була обрана, щоб прикрасити місця проведення самміту. ЇЇ складали зображення небесних об’єктів, спостережуваних на телескопах ESO, котрі зазвичай виставлені у Президентському Палаці в Сантьяго.

Детальніше

Європейська Південна Обсерваторія - це передова міжурядова астрономічна організація в Європі та найбільш продуктивна астрономічна обсерваторія світу. Її підтримує 15 країн: Австрія, Бельгія, Бразилія, Чеська Республіка, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство. ESO здійснює ініціативну програму, зосереджену на проектуванні, будівництві та експлуатації потужних наземних спостережних об'єктів, що дозволяє астрономам робити важливі наукові відкриття. ESO також відіграє провідну роль у сприянні та організації співробітництва в астрономічних дослідженнях. ESO працює на трьох унікальних, світового класу обсерваторіях в Чилі: Ла Сілла, Паранал і Чахнантор. На горі Паранал, в ESO працює Дуже Великий Телескоп - найбільш передова в світі астрономічна обсерваторія видимого діапазону та VISTA - найбільший оглядовий телескоп в світі. ESO є європейським партнером просунутого астрономічного радіотелескопу ALMA, найбільшого існуючого астрономічного проекту. В даний час, ESO планує 39 метровий Європейський Надзвичайно Великий Телескоп E-ELT (оптичний та ближній ІЧ діапазони), який стане "найбільшим у світі оком у небо".

Посилання

Контакти

Oleg Maliy
NGO Zaporozhye Astronomical Club Altair
Zaporozhye, Ukraine
Телефон: +380 67 1371070
Email: astroclubzp@gmail.com

Lars Lindberg Christensen
ESO education and Public Outreach Department
Garching bei München, Germany
Телефон: +49-89-3200-6761
Стільниковий: +49-173-3872-621
Email: lars@eso.org

Massimo Tarenghi
ESO Representative in Chile
Santiago, Chile
Телефон: +56 2 463 3143
Email: mtarengh@eso.org

Connect with ESO on social media

Переклад прес-релізу ESO eso1305.

Про реліз

Реліз №:eso1305uk
Назва:ESO Director General, Site visit
Тип:Unspecified : Technology : Observatory
Facility:Very Large Telescope

Зображення

Голова Європейської Ради Херман ван Ромпей під час відвідин обсерваторії Паранал
Голова Європейської Ради Херман ван Ромпей під час відвідин обсерваторії Паранал
Президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу під час відвідин обсерваторії ESO Паранал
Президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу під час відвідин обсерваторії ESO Паранал
ESO images and model of the E-ELT at the CELAC-EU summit in Santiago
ESO images and model of the E-ELT at the CELAC-EU summit in Santiago
тільки на англійській
The Prime Minister of France, Jean-Marc Ayrault, and Massimo Tarenghi at the CELAC–EU summit in Santiago
The Prime Minister of France, Jean-Marc Ayrault, and Massimo Tarenghi at the CELAC–EU summit in Santiago
тільки на англійській
ESO images and model of the E-ELT at the CELAC-EU summit in Santiago
ESO images and model of the E-ELT at the CELAC-EU summit in Santiago
тільки на англійській

Відео

Visit of José Manuel Barroso to the VLT
Visit of José Manuel Barroso to the VLT
тільки на англійській