eso1201uk — Фото-реліз

Димчасте рожеве ядро туманності Омега

04 січня 2012 р.

Новий образ туманності Омега, захоплений Дуже Великим Телескопом (VLT) ESO, є одним з найбільш виразних зображень цього об'єкта із числа будь-коли одержаних земними телескопами. На ньому видно рожевого кольору пилові центральні частини цих знаменитих зоряних ясел та надзвичайно докладно явлені космічні краєвиди хмар газу, пилу та новонароджених зірок.

Барвистий газ і темний пил в туманності Омега слугують сировиною для утворення наступного покоління зірок. У даній частині туманності, новітні зірки на сцені - сліпуче яскраві та блакитно-біло сяючі, освітлюють всю групу. Схожі на дим стрічки пилу туманності створюють образи на тлі сяючого газу. Панівний червонуватий колір цієї частини хмароподібного простору походить від газоподібного водню, що світиться під дією інтенсивного ультрафіолетового випромінювання від гарячих молодих зірок.

Туманність Омега йде під багатьма іменами в залежності від того, хто її спостерігав, коли і що вони думали та в ній побачили. Ці інші назви включають туманність Лебедя, туманність Підкова і навіть туманність Омар. Об'єкт також був в каталогізований як Messier 17 (M17) та NGC 6618. Туманність перебуває на відстані між 5000 і 6000 світловими роками від Землі в сузір'ї Стрільця. Будучи популярним об'єктом серед астрономів, це освітлене газопилове поле вважається одними з наймолодших і найбільш активних зоряних ясел для масивних зірок у Чумацькому Шляху.

Зображення було отримано при допомозі FORS (ФОкусний Редуктор і Спектрограф), котрий встановлений на телескопі "Аньту" - одному з чотирьох телескопів групи VLT. На додаток до величезного телескопа, виключно стійке повітря під час спостережень, незважаючи на деякі хмари, також сприяло можливості одержати чітке зображення [1]. У результаті це нове зображення є одним з найбільш виразних зображень даного об'єкта із числа будь-коли одержаних із земними телескопами.

Дане зображення є одним із перших, створених у рамках програми "Космічні Перлини ESO" [2].

Примітки

[1] "сінг" (суть: бачення, видимість) - термін, котрий астрономи використовують для вимірювання спотворюючого впливу атмосфери Землі: в ніч спостережень "сінг" був дуже добрий. Загальною мірою для "сінгу" є спостережуваний видимий кутовий діаметр зірки, як її видно через телескоп. У даному випадку величина "сінгу" була надзвичайно сприятливою (0,45 кутових секунд), що означає невелике розмиття та мерехтіння об'єктів, котрі представляють інтерес.

[2] "Космічні Перлини ESO" (ESO’s Cosmic Gems) - це новий почин виробництва астрономічних зображень для освіти та широкої пропаганди астрономії. Програма головним чином використовує час, коли стан неба не дозволяє проводити наукові спостереження, але цілком сприятливий, щоб фотографувати цікаві, захоплюючі або візуально привабливі об'єкти. Ці дані також доступні професійним астрономам завдяки науковому архіву Європейської Південної Обсерваторії.

Детальніше

2012 рік ознаменований 50-ю річницею заснування Європейської Південної Обсерваторії (ESO).
ESO, Європейська Південна Обсерваторія - це передова міжурядова астрономічна організація в Європі та найбільш продуктивна астрономічна обсерваторія світу. Її підтримує 15 країн: Австрія, Бельгія, Бразилія, Чеська Республіка, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство. ESO здійснює ініціативну програму, зосереджену на проектуванні, будівництві та експлуатації потужних наземних спостережних об'єктів, що дозволяє астрономам робити важливі наукові відкриття. ESO також відіграє провідну роль у сприянні та організації співробітництва в астрономічних дослідженнях. ESO працює на трьох унікальних, світового класу обсерваторіях в Чилі: Ла Сілла, Паранал і Чахнантор. На горі Паранал, в ESO працює Дуже Великий Телескоп - найбільш передова в світі астрономічна обсерваторія видимого діапазону та VISTA - найбільший оглядовий телескоп в світі. ESO є європейським партнером просунутого астрономічного радіотелескопу ALMA, найбільшого існуючого астрономічного проекту.

В даний час, ESO планує 40 метрового класу Європейський Надзвичайно Великий Телескоп E-ELT (оптичний та ближній ІЧ діапазони), який стане "найбільшим в світі оком в небо".

Посилання

Контакти

Oleg Maliy
NGO Zaporozhye Astronomical Club Altair
Zaporozhye, Ukraine
Телефон: +380 67 1371070
Email: astroclubzp@gmail.com

Richard Hook
ESO, La Silla, Paranal, E-ELT and Survey Telescopes Public Information Officer
Garching bei München, Germany
Телефон: +49 89 3200 6655
Стільниковий: +49 151 1537 3591
Email: rhook@eso.org

Connect with ESO on social media

Переклад прес-релізу ESO eso1201.

Про реліз

Реліз №:eso1201uk
Назва:M 17, Messier 17, NGC 6618, Omega Nebula
Тип:Milky Way : Nebula : Type : Star Formation
Facility:Very Large Telescope
Instruments:FORS2

Зображення

The smoky pink core of the Omega Nebula
The smoky pink core of the Omega Nebula
тільки на англійській

Відео

Zooming in on the Omega Nebula
Zooming in on the Omega Nebula
тільки на англійській