eso1103uk — Фото-реліз

Туманність Оріона: все ще повна сюрпризів

19 січня 2011 р.

Це серпанкове зображення туманності Оріона було одержане із використанням Камери Широкого Поля (WFI) 2,2 м телескопа MPG/ESO обсерваторії Ла Сілла в Чилі. Ця туманність набагато більше, ніж просто гарний образ. Вона крупним планом пропонує астрономам масивні області зореутворення, що допомагає нашому розумінню зоряного утворення та еволюції. Дані, що використовуються для цього зображення, були відібрані Ігором Чекаліним (Росія), який брав участь в конкурсі астрофотографії Приховані Скарби ESO 2010. Композиція туманності Оріона від Ігора отримала сьоме місце в конкурсному рейтингу, хоча інші композиції від Ігора однозначно дали абсолютну перемогу.

Туманність Оріона, відома також як Mесьє 42, є одним із найбільш легко впізнаваним і найбільш вивченим небесним об'єктом. Це величезний комплекс газу та пилу, де формуються масивні зірки. Він є найближчим до Землі із подібних комплексів. Світний газ настільки яскравий, що його видно неозброєним оком та являє собою захоплююче видовище в телескоп. Незважаючи на добру обізнаність та близькість, нам іще багато чого потрібно довідатися про цю зоряні ясла. Наприклад, тільки в 2007 році було виявлено, що туманність ближче до нас, ніж це вважалося раніше: до неї 1350 світлових років, а не приблизно 1500.

Астрономи використовували Камеру Широкого Поля (WFI) 2,2 м телескопа MPG/ESO обсерваторії Ла Сілла в Чилі, щоб спостерігати зірки в Mесьє 42. Вони виявили, що слабкі червоні карлики в зоряному скупченні, котрі пов'язані із світним газом, випромінюють значно більше світла, ніж це раніше вважалося, що дає нам більш повне уявлення цього знаменитого об'єкта та його головних зірок. Дані цього науково-технічного проекту, без початкового наміру зробити кольорове зображення, були повторно використані для створення деталізованого зображення Mесьє 42.

Зображення являє собою сукупність експозицій, одержаних крізь п'ять різних фільтрів. Світло, що пройшло через червоний фільтр, а також світло через фільтр, який пропускає емісійні лінії водню, було червоного кольору. Світло в жовто-зеленій частині спектру є зеленого кольору. Синій колір дало світло через синій фільтр. Світло, яке пройшло через ультрафіолетовий фільтр, дало фіолетовий колір. Тривалості експозицій були приблизно по 52 хвилини через кожен фільтр.

Це зображення було оброблено ESO із використанням даних спостережень, знайдених Ігором Чекаліним (Росія) [1], який брав участь в конкурсі астрофотографії Приховані Скарби ESO 2010 [2], організованому ESO в жовтні-листопаді 2010 року для всіх, хто любить робити красиві зображення об’єктів нічного неба з використанням реальних астрономічних даних.

Примітки

[1] Ігор знайшов в архівах ESO серії астрономічних даних, котрі він використав, щоб скласти образ Месьє 42, яких посів сьоме місце в конкурсному рейтингу із майже 100 робіт. Його оригінальні роботи можна подивитися тут. Ігор Чекалін був удостоєний першої премії конкурсу за його композицію Месьє 78. Він також представив образ NGC3169 + SN 2003cg, який зайняв друге місце.

[2] Конкурс “Приховані Скарби ESO 2010” дав астрономам-аматорам можливість пошуку астрономічних даних в великих архівах ESO в надії знайти добре приховані перлини Космосу, котрі учасники повинні були “відполірувати”. Учасники представили майже 100 робіт. Десять учасників були нагороджені. Деякі призи є надзвичайно привабливі, у тому числі всі витрати на оплачувану поїздку для абсолютного переможця до найпередовішого в світі Дуже Великого Телескопа ESO, котрий знаходиться на горі Паранал в Чилі. Десять переможців представили загалом 20 зображень, які були віднесені до кращих із числа 100 представлених на конкурс.

Детальніше

ESO, Європейська Південна Обсерваторія - це передова міжурядова астрономічна організація в Європі та найбільш продуктивна астрономічна обсерваторія світу. Її підтримує 15 країн: Австрія, Бельгія, Бразилія, Чеська Республіка, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство. ESO здійснює ініціативну програму, зосереджену на проектуванні, будівництві та експлуатації потужних наземних спостережних об'єктів, що дозволяє астрономам робити важливі наукові відкриття. ESO також відіграє провідну роль у сприянні та організації співробітництва в астрономічних дослідженнях. ESO працює на трьох унікальних, світового класу обсерваторіях в Чилі: Ла Сілла, Паранал і Чахнантор. На горі Паранал, в ESO працює Дуже Великий Телескоп - найбільш передова в світі астрономічна обсерваторія видимого діапазону та VISTA - найбільший оглядовий телескоп в світі. ESO є європейським партнером просунутого астрономічного радіотелескопу ALMA, найбільшого існуючого астрономічного проекту. В даний час, ESO планує 42-метровий Європейський Надзвичайно Великий Телескоп E-ELT (оптичний та ближній ІЧ діапазони), який стане "найбільшим в світі оком в небо".

Посилання

Контакти

Oleg Maliy
NGO Zaporozhye Astronomical Club Altair
Zaporozhye, Ukraine
Телефон: +380 67 1371070
Email: astroclubzp@gmail.com

Richard Hook
ESO, La Silla, Paranal, E-ELT and Survey Telescopes Public Information Officer
Garching bei München, Germany
Телефон: +49 89 3200 6655
Стільниковий: +49 151 1537 3591
Email: rhook@eso.org

Connect with ESO on social media

Переклад прес-релізу ESO eso1103.

Про реліз

Реліз №:eso1103uk
Назва:M 42, Messier 42
Тип:Milky Way : Nebula : Appearance : Emission : H II Region
Facility:MPG/ESO 2.2-metre telescope
Instruments:WFI
Science data:2010ApJ...722.1092D
2009ApJS..183..261D

Зображення

The Orion Nebula*
The Orion Nebula*
тільки на англійській
The jewel in Orion’s sword
The jewel in Orion’s sword
тільки на англійській

Відео

Zooming in on the Orion Nebula
Zooming in on the Orion Nebula
тільки на англійській
Panning across the Orion Nebula
Panning across the Orion Nebula
тільки на англійській