eso1102uk — Організаційний реліз

Приховані Скарби ESO розкрито

12 січня 2011 р.

В конкурсі астрофотографії Приховані Скарби 2010 від ESO (Європейської Південної Обсерваторії) взяли участь близько 100 робіт. Приховані Скарби дали астрономам-аматорам можливість пошуку добре прихованих перлин Космосу в великих архівах астрономічних даних обсерваторії. ESO із задоволенням оголошує переможців. Аматор астрономії Ігор Чекалін із Росії виграв перший приз у цьому важкому конкурсі. Його нагородою є подорож до Дуже Великого Телескопа ESO, котрий знаходиться на горі Паранал в Чилі, яку він може здійснити на протязі свого життя.

Фотографії Всесвіту, котрі можна побачити в релізах ESO, є вражаючими. Багато годин умілої роботи потрібно, щоб перетворити отримані від телескопів непоказні сірі зображення в кольорові, виправити їх від хиб та різних інструментальних недоліків, підсилити їх для того, щоб виявити деталі, котрі містяться в астрономічних даних. В ESO є команда професійних обробників зображень, але для конкурсу Приховані Скарби ESO 2010, експерти вирішили дати аматорам астрономії та фотографії можливість показати світові, що вони можуть зробити з величезної кількості даних, котрі містяться в архівах у ESO.

Кількість ентузіастів, котрі відгукнулися на заклик, представлена загалом майже 100 особами, що значно перевищує первинні очікування, враховуючи складний характер цього конкурсу. "Ми були зовсім розгублені, як кількістю так і якістю зображень, котрі були представлені. Це було б проблемою для людей зі слабкими нервами, бо вимагає як поглиблених знань в обробці даних, так і художнього бачення. Ми дуже раді, що відкрили так багато талановитих людей ", - говорить Ларс Крістенсен Ліндберг, голова управління освіти ESO та відділу зв'язків із громадськістю.

Перебравши багато терабайт професійних астрономічних даних, учасники повинні були віднайти серії сірих зображень небесних об'єктів, що б проявити приховану кольорову красу нашого Всесвіту.

Нагоди великої нагороди для щасливого переможця було достатньо, щоб спонукати суперників; перший приз - поїздка до Дуже Великого Телескопа ESO на горі Паранал (Чилі), із екскурсіями та можливістю прийняти участь у нічних спостереженнях. У призи за друге місце включені IPod, книги та DVD. Крім того, зображення із високим рейтингом із спільного заліку переможців будуть випущені для загального перегляду на www.eso.org, як фоторелізи або як Фотографії тижня.

Жюрі оцінило роботи учасників на підставі якості обробки даних, оригінальності зображення та відчуття загальної естетики. Так як деякі зображення із найвищим рейтингом були представлені тими ж самими людьми, жюрі вирішило зробити нагороди десяти найбільш талановитим учасникам, щоб цим дати більшій кількості людей можливість виграти призи та нагороди за їх важку працю і талант.

Ось десять переможців конкурсу:

* Перший приз: поїздка на Паранал + різне: Ігор Чекалін (Росія).
* Другий приз, IPod Touch + різне: Сергій Степаненко (Україна).
* Третя премія, кубик із лазерною моделлю VLT + різне: Енді Страпаццон (Бельгія).
* Від четвертого по десятий призи, книга Eyes on the Skies + DVD + різне: Джозеф (Джо) Депаскуале (США), Мануель (Ману) Meхіас (Аргентина), Альберто Мілані (Італія), Джошуа (Джош) Баррінгтон (США), Олег Малий (Україна), Адам Kііл (Сполучене Королівство), Хав'єр Фуентес (Чилі).

Десять переможців представили двадцять зображень із високим рейтингом :

 1. M78 від Ігора Чекаліна.
 2. NGC3169 & NGC3166 and SN 2003cg від Ігора Чекаліна.
 3. NGC6729 від Сергія Степаненка.
 4. The Moon від Енді Страпаццона.
 5. NGC 3621 від Джозефа (Джо) Депаскуале.
 6. NGC 371 від Мануеля (Ману) Meхіаса.
 7. Dust of Orion Nebula (ESO 2.2m telescope) від Ігора Чекаліна.
 8. NGC1850 EMMI від Сергія Степаненка.
 9. Abell 1060 від Мануеля (Ману) Meхіаса.
 10. Celestial Prominences NGC3582 від Джозефа (Джо) Депаскуале.
 11. Globular Cluster NGC288 від Альберто Мілані.
 12. Antennae Galaxies від Альберто Мілані.
 13. Sakurai's Object від Джошуа (Джоша) Баррінгтона.
 14. NGC 1929, N44 Superbubble від Мануеля (Ману) Meхіаса.
 15. NGC 3521 від Олега Малого.
 16. NGC 6744 від Енді Страпаццона.
 17. NGC 2217 від Олега Малого.
 18. VIMOS.2008-01-31T07_16_47j від Адама Kііла.
 19. NGC 2467 - number 2 від Джошуа (Джоша) Баррінгтона.
 20. Haffner 18 and 19 від Хав'єра Фуентеса.

Ігор Чекалін, переможець поїздки на Паранал, говорить: "Це був великий досвід та задоволення працювати із такими дивовижними даними. Це була найважча робота по попередній та кінцевій обробці, яку я коли-небудь робив, як аматор астрономічної фотографії. Моя участь в конкурсі Приховані Скарби дала мені ряд викликів, від встановлення нового програмного забезпечення до вивчення методів і навіть операційних систем, які я не знав раніше. "

З оглядом на успіх Приховані Скарби ESO 2010 та ентузіазм досвідчених учасників, було прийняте рішення запустити подальшу діяльність за підсумками конкурсу. Залишайтеся з нами та переглядайте новини на www.eso.org про майбутній конкурс Приховані Скарби ESO 2011.

Детальніше

ESO, Європейська Південна Обсерваторія - це передова міжурядова астрономічна організація в Європі та найбільш продуктивна астрономічна обсерваторія світу. Її підтримує 15 країн: Австрія, Бельгія, Бразилія, Чеська Республіка, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство. ESO здійснює ініціативну програму, зосереджену на проектуванні, будівництві та експлуатації потужних наземних спостережних об'єктів, що дозволяє астрономам робити важливі наукові відкриття. ESO також відіграє провідну роль у сприянні та організації співробітництва в астрономічних дослідженнях. ESO працює на трьох унікальних, світового класу обсерваторіях в Чилі: Ла Сілла, Паранал і Чахнантор. На горі Паранал, в ESO працює Дуже Великий Телескоп - найбільш передова в світі астрономічна обсерваторія видимого діапазону та VISTA - найбільший оглядовий телескоп в світі. ESO є європейським партнером просунутого астрономічного радіотелескопу ALMA, найбільшого існуючого астрономічного проекту. В даний час, ESO планує 42-метровий Європейський Надзвичайно Великий Телескоп E-ELT (оптичний та ближній ІЧ діапазони), який стане "найбільшим в світі оком в небо".

Контакти

Oleg Maliy
NGO Zaporozhye Astronomical Club Altair
Zaporozhye, Ukraine
Телефон: +380 67 1371070
Email: astroclubzp@gmail.com

Olivier R. Hainaut
ESO, Astronomer and Science Liaison for the Education and Public Outreach Department
Garching bei München, Germany
Телефон: +49 89 3200 6752
Стільниковий: +49 151 2262 0554
Email: ohainaut@eso.org

Oana Sandu
ESO, Community Coordinator for the Education and Public Outreach Department
Garching bei München, Germany
Стільниковий: +49 176 943 942 20
Email: osandu@eso.org

Connect with ESO on social media

Переклад прес-релізу ESO eso1102.

Про реліз

Реліз №:eso1102uk
Назва:Contest
Тип:Unspecified : Technology : Observatory
Facility:Other

Зображення

The winners of ESO’s Hidden Treasures 2010 competition
The winners of ESO’s Hidden Treasures 2010 competition
тільки на англійській
Astronomy enthusiast Igor Chekalin from Russia
Astronomy enthusiast Igor Chekalin from Russia
тільки на англійській