Кружляння південних зірок над ALMA

Бабак Тафреші - один із фотоамбасадорів ESO, одержав чергове захоплююче зображення антен Великого Міліметрово-субміліметрового Масиву Атакама (ALMA) під зорями південного неба.

Виразні зоряні завитки на небі нагадують "Зоряну ніч" Ван Гога, або - для любителів наукової фантастики, ймовірний вигляд із космічного корабля на порозі у гіперпростір.  Насправді вони показують обертання Землі, проявлене під час тривалої експозиції. У південній півкулі, оскільки Земля обертається, зорі рухаються по колу навколо південного полюса, який знаходиться в тьмяному сузір'ї Октант, між більш відомими Південним Хрестом та Магеллановими Хмарами. На час досить тривалої фотографічної витримки, зорі наче торують кругові стежки, бо рухаються із небом.

Знімок був зроблений на плато Чахнантор на висоті 5000 метрів в чилійських Андах. Там знаходиться телескоп ALMA, чиї параболічні антени можна побачити на передньому плані. ALMA - це найпотужніший телескоп для спостережень за холодним Всесвітом: молекулярним газом та пилом, а також за реліктовим випромінюванням від Великого Вибуху. Коли ALMA в 2013 році буде завершено, телескоп матиме 54 таких 12 м антен і дванадцять антен діаметром по 7 м. Однак, ранні наукові спостереження із частковим масивом вже почались у 2011 році. Навіть будучи не повністю побудованим, телескоп вже дає видатні наукові результати, випереджаючи всі інші подібні інструменти. Деякі із антен дещо розмиті на світлині, оскільки телескоп був в експлуатації та переміщення на час витримки.

ALMA є міжнародним астрономічним об’єктом. Він являється партнерством Європи, Північної Америки та Східної Азії у співпраці з Республікою Чилі. Будівництво та управління ALMA від імені Європи проводить ESO, від імені Північної Америки - Національна Радіоастрономічна Обсерваторія (NRAO), від імені Східної Азії - Національна Астрономічна Обсерваторія Японії (NAOJ). Спільна Обсерваторія ALMA (JAO) забезпечує єдине керівництво та управління будівництвом, введення в експлуатацію та експлуатацію ALMA.

Посилання

Припис:

ESO/B. Tafreshi (twanight.org)

Про зображення

ID:potw1253a
Мова:uk
Тип:Фотографічне
Дата релізу [date]:31 грудня 2012 р. 10:00
Розмір:6094 x 4096 px

Про об’єкт

Назва:Atacama Large Millimeter/submillimeter Array
Тип:Milky Way : Sky Phenomenon : Night Sky : Trail : Star
Unspecified : Technology : Observatory

Формати зображень


Масштаб


Шпалери

1024x768
515,6 Кб
1280x1024
830,6 Кб
1600x1200
1,2 Мб
1920x1200
1,4 Мб
2048x1536
1,8 Мб