Від Antu до Yepun — будівництво VLT

From Antu to Yepun (the historical image)
From Antu to Yepun (the present-day image)
Перетягніть зелений маркер, щоб подивитися зображення

У цьому році ESO святкує свою 50-у річницю. Щоб відзначити цей важливий ювілей, ми показуємо вам епізоди нашої історії. Раз на місяць протягом 2012 року в "Зображення Тижня" ви зможете побачити порівняльні види того, як воно було раніше та як стало зараз, як все змінилося за останні десятиліття на місцях обсерваторій Ла Сілла та Паранал, в офісах ESO в Сантьяго-де-Чилі та в штаб-квартирі в Гархінзі коло Мюнхена в Німеччині.

Дуже Великий Телескоп (VLT) - флагманський об'єкт ESO на горі Паранал в Чилі, складається із чотирьох гігантських окремих телескопів (UTs), кожен із яких має головне дзеркало 8.2-метрового діаметру та чотирьох рухомих 1.8 м допоміжних телескопів. Наша пара фотографій на цей місяць один із цих телескопів під час будівництва та на даний час.

Ранні роботи над зведенням башти першого телескопа (UT1) можна побачити на історичному знімку, зробленому в кінці жовтня 1995 року. Бетонні фундаменти були вже готові, на них була встановлена нижня нерухома частина металевої конструкції башти. Перші конструкції обертової частини башти телескопа також вже на своєму місці: можна побачити нижню частину широкої щілини, через яку телескоп спостерігатиме, та важкі горизонтальні балки, які будуть підтримувати розсувні двері, звані "забрало". Даний телескоп побачив перше світло 25 травня 1998 (див. eso9820).

Під час відкриття обсерваторії Паранал у 1999 році (див. eso9921), кожному із чотирьох гігантських телескопів було дано ім'я рідною мовою племені мапуче: Antu, Kueyen, Melipal та Yepun у порядку їх зведення. Це назви чотирьох відомих красивих небесних об’єктів: Сонця, Місяця, сузір'я Південного Хреста та Венери [1].

На сучасній світлині четвертий телескоп (UT4) Yepun, який побачив своє перше світло у вересні 2000 року (див. eso0028). Однак, він цілком підходить, як і його старший "рідний брат" UT1, щоб показати завершення будівництва VLT, оскільки всі чотири телескопи були розроблені, щоб бути одинаковими. Вони відрізняються тільки наборами доступних інструментів, котрі дають астрономам більш широкий спектр приладів для вивчення Всесвіту. Жовта рамоподібна конструкція попереду Yepun - це підйомна платформа М1, яку можна переміщати між телескопами: її використовують, щоб

За роки, що минули від дати історичної світлини, перший із телескопів отримав назву Antu: пізніше до нього приєдналися інші телескопи-близнюки на вершині гори. Сьогодні VLT є найбільш передовим оптичним астрономічним телескопом. Antu, Yepun та інші телескопи на Параналі відіграли важливу роль у становленні ESO в якості найбільш продуктивної наземної обсерваторії наших днів!

Примітки

[1] Yepun було переведено як "Сіріус" під час урочистого відкриття обсерваторії Паранал (див. eso9921), але подальший розгляд показав, що його правильним перекладом є "Венера".

Посилання

Припис

ESO

Про Порівняння Зображень

ID:potw1249a
Дата релізу [date]:03 грудня 2012 р. 10:00

Зображення

Від Antu до Yepun (історичне зображення)
Від Antu до Yepun (історичне зображення)
Від Antu до Yepun (сучасне зображення)
Від Antu до Yepun (сучасне зображення)