Від грунтової дороги до провідної обсерваторії світу

From a dirt track to the world’s leading observatory (historical)
From a dirt track to the world’s leading observatory (present)
Перетягніть зелений маркер, щоб подивитися зображення

У цьому році ESO відсвяткує свою 50-у річницю. Щоб відзначити цей важливий ювілей, ми показуємо вам епізоди нашої історії. Раз на місяць протягом 2012 року в "Зображення Тижня" ви зможете побачити порівняльні види того, як воно було раніше та як стало зараз, як все змінилося за останні десятиліття на місцях обсерваторій Ла Сілла та Паранал, в офісах ESO в Сантьяго-де-Чилі та в штаб-квартирі в Гархінзі коло Мюнхена в Німеччині.

Дана пара світлин показує краєвид від в’їзду в обсерваторію Паранал на півночі Чилі, дивлячись на вершину гори Паранал, як то було в 1987 році і на даний час.

Ділянка гори Паранал був вперше обстежена в якості можливої ​​домівки для майбутнього Дуже Великого Телескопа (VLT) у 1983 році групою, до складу котрої входив тодішній Генеральний Директор ESO Лодевейк Вольтьер (докладніше див. Messenger, № 64, стор 5-8). У 1987 році до вершини було прокладено грунтовий шлях, а після було побудовано постійну станцію моніторингу навколишніх природних умов. Історична світлина показує вид на той час.

Результати обстежень гори були дуже хорошими: умови для спостережень явно кращі, ніж в обсерваторії ESO Ла Сілла та на іншіх місцях на стадії досліджень. Вони спонукали до рішення побудувати VLT на горі Паранал, котре було ухвалене Радою ESO в грудні 1990 року (див. eso9015).

Багато що змінилося на Параналі за 25 років після дати історичної світлини. Вершина гори була вирівняна, до неї було прокладено сучасну дорогу. Очевидно, що телескопи обсерваторії також були збудовані. Діючу обсерваторію можна побачити на сучасній світлині. На вершині зараз стоять чотири 8.2 м телескопи групи VLT разом із чотирма меншими 1.8 м допоміжними телескопами, які використовуються для інтерферометрії, а також 2.6 м Оглядовий Телескоп VLT. В околиці в’їздних воріт було зведено багато споруд базового табору обсерваторії. Щоб побачити вигляд у протилежному напрямку, тобто дивлячись вниз із гори на базовий табір, див. раніше "Зображення Тижня" potw1230.

Посилання

Припис

ESO

Про Порівняння Зображень

ID:potw1232a
Дата релізу [date]:06 серпня 2012 р. 10:00

Зображення

Від грунтової дороги до провідної обсерваторії світу (історичне зображення)
Від грунтової дороги до провідної обсерваторії світу (історичне зображення)
Від грунтової дороги до провідної обсерваторії світу (сучасне зображення)
Від грунтової дороги до провідної обсерваторії світу (сучасне зображення)