Тоді і зараз: Ла Сілла - найперше із місць розташувань телескопів ESO

La Silla, the first home for ESO’s telescopes (historical image)
La Silla, the first home for ESO’s telescopes (present-day image)
Перетягніть зелений маркер, щоб подивитися зображення

У цьому році ESO відсвяткує свою 50-у річницю. Щоб відзначити цей важливий ювілей, ми показуємо вам епізоди нашої історії. Раз на місяць протягом 2012 року в "Зображення Тижня" ви зможете побачити порівняльні види того, як воно було раніше та як стало зараз, як все змінилося за останні десятиліття на місцях обсерваторій Ла Сілла та Паранал, в офісах ESO в Сантьяго-де-Чилі та в штаб-квартирі в Гархінзі коло Мюнхена в Німеччині.

Цей історичний знімок був зроблений в 1970 році на Ла Сілла біля гуртожитків, розташованих на горі нижче від куполів телескопів. Ліворуч ми бачимо найвищу точку гори. Металева конструкція біля вершини не телескоп, а резервуар для води. Білий купол в центрі зображення є 1 м телескопом ESO системи Шмідта, котрий розпочав свою роботу в лютому 1972 року. У дальньому правому куті зображення над хребтом видно 1 м телескоп ESO, а з трохи лівіше можна бачити верхню частину купола телескопа Grand Prisme Objectif.

На сучасній фотографії, окрім тих самих будинків гуртожитків, ми бачимо будови останніх десятиліть. Найбільш разючі зміни видно у лівій частині зображення, де пік Ла Сілла. На найвищій точці стоїть 3.6 м телескоп ESO, який почав працювати в листопаді 1976 року і все ще використовується сьогодні. На ньому установлено інструмент HARPS, котрий є найпередовішим в світі мисливцем на екзопланети (див. eso1134 та eso1214 на теми деяких останніх результатів). 3.6 м телескоп, планований з моменту створення ESO, увінчував обсерваторію Ла Сілла в якості найбільшого телескопа, в свій час бувши інженерним чудом. Менший купол в передній частині 3.6 м телескопа належить допоміжному 1.4 м Coudé Auxiliary Telescope.

Праворуч та трохи нижче від 3.6 м телескопа стоїть споруда 3.58 метрового Телескопа Нової Технології (NTT), котру можна впізнати за кубічним металевим зовнішнім виглядом. NTT, котрий розпочав свою діяльність в березні 1989 року, був першим в світі телескопом із компьютерним управліням дзеркала. Він був використаний в якості попередника для Дуже Великого Телескопа (VLT), щоб перевірити багато нових технологій, які потім були використані в пізніших телескоп.

Іншими новинами на сучасній фотографії є ​​будівля майстерні під водяними резурвуарами та Differential Image Motion Monitor (DIMM), що використовується для вимірювання атмосферного сінгу: розташований на палях між майстернею та 1 м телескопом ESO системи Шмідта.

Навіть сьогодні Ла Сілла залишається дуже продуктивною обсерваторією, де відбуваються важливі відкриття. На NTT та 3.6-метровому телескопі було одержано важливі дані, які призвели до відкриття прискорення розширення Всесвіту за котре в 2011 році було присуджено Нобелівську премію з фізики.

Links

Припис

ESO

Про Порівняння Зображень

ID:potw1214a
Дата релізу [date]:02 квітня 2012 р. 10:00

Зображення

Ла Сілла - найперше із місць розташувань телескопів ESO (історичне зображення)
Ла Сілла - найперше із місць розташувань телескопів ESO (історичне зображення)
Ла Сілла - найперше із місць розташувань телескопів ESO (сучасне зображення)
Ла Сілла - найперше із місць розташувань телескопів ESO (сучасне зображення)