Сповіщення

Відкрито пам’ятну дошку на честь Лейденської Декларації

Документ, підписаний у 1954 році, проклав шлях до створення ESO

04 березня 2015 р.

У січні 1954, дванадцять астрономів із шести різних європейських країн зібралися у Сенатській Залі Лейденського Університету в Нідерландах. Товариство зустрілось з наміром обговорити спільне підприємство з метою створення європейської обсерваторії під сприятливим для спостережень небом південної півкулі. У ході зустрічі під головуванням Бертіля Ліндблада з Сальтшьобадена (Швеція), дванадцять астрономів склали та підписали документ, котрий був призначеним для пошуків державної підтримки їх амбітного плану.

Згодом названа Лейденська Декларація лягла у основу Конвенції ESO 1962 року, чим ознаменувала народження підприємства, яке з тих пір далеко перевершило навіть амбітне бачення цих дванадцяти астрономів-засновників. Сьогодні ESO є провідною міждержавною астрономічною організацією Європи, що має найсучасніше наукове обладнання світового рівня та підтримку шістнадцять країн. Також кілька інших країн висловили зацікавленість у членстві.

Щоб відзначити цю віху в історії ESO, на зовнішній стіні Сенатської Зали Лейденського Університету було відкрито пам’ятну дошку під час зборів Комітету Ради ESO 3-4 березня 2015. На церемонії був присутній Державний секретар у справах освіти, культури та науки Нідерландів Сандер Деккер.

Посилання

Контакти

Richard Hook
ESO education and Public Outreach Department
Garching bei München, Germany
Tel: +49 89 3200 6655
Cell: +49 151 1537 3591
Email: rhook@eso.org

Про сповіщення

ID:ann15013

Зображення

Unveiling ceremony for plaque commemorating the signing of the Leiden Statement
Unveiling ceremony for plaque commemorating the signing of the Leiden Statement
тільки на англійській