Сповіщення

Відео новини та ESOcast про урочисте відкриття ALMA

14 березня 2013 р.

13 березня 2013 мала місце церемонія урочистого відкриття Великого Міліметрово-субміліметрового Масиву Атакама (ALMA) - обсерваторії, котра розташована на плато Чахнантор в чилійських Андах (eso1312). ALMA являє собою партнерство між Європою, Північною Америкою та Східною Азією у співпраці з Республікою Чилі. Почесним гостем урочистостей був Президент Чилі Себастьян Піньєра. Були присутні багато високопоставлених чиновників та представників міжнародного партнерства ALMA, а також працівники ALMA та жителі з прилеглих населених пунктів.

ALMA є найбільшим астрономічним проектом світу, а ця церемонія знаменує його формальний перехід від стадії будівництва до повноцінної обсерваторії. Обсерваторія складається із масиву на 66 параболічних антен, розкинутих на площі поперечником 16 кілометрів. Більше 50 антен телескопа, із загального числа 66 повністю зібраних, вже в роботі. Також готовий корелятор ALMA - рекордний суперкомп'ютер, єдиний із працюючих на такій висоті, котрий буде використовуватися для поєднання даних від окремих антен. Коррелятор здатний виконувати стільки обчислень на секунду, як три мільйони портативних комп'ютерів, разом узятих.

У цьому випуску Відео Новин та ESOcast ми запрошуємо вас розділити наше хвилювання урочистої церемонії відкриття ALMA та дізнатися більше про цей величезний міжнародний проект. Ви також можете споглядати чудові зображення ALMA та унікальне навколишнє середовище пустелі Атакама. Також дізнаєтесь про працівників та вчених ALMA, про проблеми створення обсерваторії та про будні наукового центру світового рівня в одних із найсуворіших природних умов нашої планети.

Припис: ESO & ALMA (ESO/NAOJ/NRAO)/NRAO/General Dynamics C4 Systems, Christoph Malin (christophmalin.com), L. Calçada, M. Kornmesser & the NASA/ESA Hubble Space Telescope.

Музика: John Stanford (johnstanfordmusic.com).

Додаткова інформація

ESOcast - це серія відео-подкаст, присвячених донести вам останні новини та дослідження в ESO - Європейській Південній Обсерваторії.

Підпишіться на наш відео-подкаст, щоб йти в ногу з останніми новинами від ESO: ESOcast доступний через ITunes в HD та SD.  Він також є на YouTubeVimeo та dotSUB та пропонується для скачування в кількох форматах, включаючи HD.

Посилання

Контакти

Richard Hook
ESO, Public Information Officer
Garching bei München, Germany
Tel: +49 89 3200 6655
Cell: +49 151 1537 3591
Email: rhook@eso.org

Про сповіщення

ID:ann13027

Зображення

Screenshot from the ALMA inauguration video news release
Screenshot from the ALMA inauguration video news release
тільки на англійській

Відео

ESOcast 55: The ALMA Inauguration
ESOcast 55: The ALMA Inauguration
тільки на англійській
Video News Release 38: The ALMA Inauguration
Video News Release 38: The ALMA Inauguration
тільки на англійській