Сповіщення

Історичні уявлення про космос в Атакамі

13 березня 2013 р.

Під час будівництва Великого Міліметрово-субміліметрового Масиву Атакама (ALMA) на плато Чахнантор, в області Сан-Педро-де-Атакама в чилійських Андах розроблявся інший чудовий проект. Ним був етнологічний науково-дослідний проект із метою відновити традиційні бачення Всесвіту жителями місцевих громад.

З нагоди відкриття обсерваторії сьогодні в середу 13 березня 2013 року, світ побачить брошура, у котрій будуть представлені деякі результати цього проекту від імені головних героїв. Документ описує походження, розвиток та деякі основні моменти цього важливого проекту ALMA і їх значення для народності атакаменьо, на землях якої розташовано телескоп.

Дана робота була проведена у співпраці із отцем Густаво Ле Пайге, Музеем Католицького Університету Півночі (Антофагаста, Чилі) та групою місцевих дослідників. Мета полягала у тому, щоб донести до спільноти атакаменьо образ Всесвіту від їх предків, показати астрономам та молодому поколінню, як місцеві корінні народи жили та спостерігали небо до того, як тут була побудована сучасна обсерваторія. В рамках роботи були зроблені чудові аудіовізуальні записи, 45 розвернутих інтерв'ю та більше 6000 фотографій на додаток до докладних польових записів.

У передмові директор ALMA Тійс де Граау висловив подяку за гостинність місцевих громад: "Ми представляємо цю книгу, як знак поваги та вдячності тим, хто надав нам гостинність і дозволяє нам спостерігати за небом в цьому винятковому місці".

За словами координаторів проекту Христини Гаррідо і Флори Вільчес: "Книга, яка стане результатом даного дослідження, є запрошенням для ознайомлення та спостереження за небом Атаками. Сподіваюся, що вона захистить нас від зростаючих тенденцій залишатись в наших будинках, в кіберпросторі або при штучному освітленні - від всього того, що поступово руйнує наші інтереси до нічного неба та його явищ".

Посилання

Контакти

Lars Lindberg Christensen
ESO education and Public Outreach Department
Garching bei München, Germany
Tel: +49 89 3200 6761
Cell: +49 173 3872 621
Email: lars@eso.org

Про сповіщення

ID:ann13023

Зображення

Cover of booklet describing Atacama elders' vision of the cosmos
Cover of booklet describing Atacama elders' vision of the cosmos
тільки на англійській