ann15023-pl — Ogłoszenie

Dzień dla dziewcząt w siedzibie ESO w Garching w Niemczech

Inspirowanie nowego pokolenia kobiet do wyboru kariery zawodowej w nauce i technologii

19 marca 2015

23 kwietnia 2015 r. ESO weźmie udział w ogólnokrajowej niemieckiej inicjatywie Girls’ Day, w ramach której firmy techniczne, uniwersytet oraz organizacje badawcze przygotowują dni otwarte dla dziewcząt, aby uczennice mogły poznać zawody związane z nauką i techniką oraz żeby przekonać większy procent kobiet do wyboru tego typu kariery zawodowej w przyszłości.

ESO Girls’ Day będzie pokazywać pracę w ESO i prezentować różne codzienne aktywności, takie jak badania astrofizyczne, projektowanie mechaniczne, integrację optyki, posługiwanie się najnowsza technologią i jej rozwój, budowę olbrzymich struktur i wiele więcej. Program obejmuje wstępna prelekcję, wycieczkę po głównych laboratoriach ESO, warsztaty w zakresie inżynierii oraz astronomii oraz możliwość porozmawiania na różne zaprezentowane tematy i zadawania pytań.

Uczennice dowiedzą się w jaki sposób budowane są instrumenty astronomiczne, jak się je montuje oraz testuje w laboratoriach. Poznają tez w jaki sposób są uzyskiwane dane, a następnie używane do badań astronomicznych, aby odpowiadać na wielkie pytania dotyczące Wszechświata. Uczennice będą mogły poznać prace wykonywaną przez inżynierów i astronomów w ESO.

W uzupełnieniu do tego wprowadzenia do najbardziej produktywnego obserwatorium astronomicznego na świecie, aktywne będzie połączenie wideo z Cerro Paranal, teleskopu VLT. Uczestniczki Girls’ Day będą mogły porozmawiać z astronomami ESO pracującymi 11 000 kilometrów dalej na szczycie góry na chilijskiej pustyni Atakama, 2600 metrów nad poziomem morza.

Liczba miejsc jest limitowana. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja na witrynie Girls’ Day. Zajęcia będą prowadzone w języku niemieckim.

Kiedy: 9:00–16:15, czwartek, 23 kwietnia 2015 r.

Gdzie: ESO Headquarters, Karl-Schwarzschild-Straße 2, D-85748 Garching bei München, Niemcy

Linki

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann15023

Zdjęcia

Girls' Day Event at ESO Headquarters in 2014
Girls' Day Event at ESO Headquarters in 2014
Po angielsku