Ogłoszenie

Poznaj ESO Supernova

Impreza informacyjna w Garching Forschungscampus

6 marca 2015

W czwartek 16 kwietnia o godz. 16:00 ESO zaprasza studentów i pracowników z wszystkich instytucji w kampusie Forschungscampus Garching do siedziby ESO do audytorium Eridanus. Obok siedziby ESO budowane jest centrum ESO Supernova, które zostanie otwarte w połowie 2017 roku. Podczas imprezy informacyjnej studenci, pracownicy i wszystkie inne osoby w Forschungscampus Garching będą mogły dowiedzieć się o możliwościach związanych z tym projektem, które mogą ich dotyczyć. Koordynator projektu, Fabian Reckmann, oraz szef departamentu popularyzacji, Lars Lindberg Christensen, zaprezentują stan projektu i wyjaśnią w jaki sposób inne zainteresowane instytucje i osoby mogą wziąć w nim udział lub w inny sposób go wesprzeć.

ESO Supernova będzie centrum najnowocześniejszej astronomii, dostarczającym odwiedzającym wciągających doświadczeń, które pozostawią ich w zachwycie Wszechświata, w którym żyjemy. Centrum będzie oferować lekcje szkolne i dla rodzin o niezapomnianych doświadczeniach z nauczania, w trakcie których nawet najbardziej abstrakcyjne i odległe tematy astronomii i fizyki zostaną wyjaśnione i wizualizowane w innowacyjny sposób.

Sercem ESO Supernova będzie planetarium stacjonarne z kopułą o średnicy 14 metrów, najnowocześniejszą technologią projekcyjną i dokładną naukowo trójwymiarową bazą danych astronomicznych. Na dodatek będzie udostępniać ciekawe wystawy astronomiczne, obejmujące ponad 2200 metrów kwadratowych, będzie stanowić wprowadzenie do nauki i technologii stojącej za współczesną astronomią oraz pozwoli odwiedzającym na poznanie ich miejsca we Wszechświecie. Wejście do planetarium oraz na wystawy będzie bezpłatne i dostępne niezależnie, podobnie jak wycieczki z przewodnikiem.

ESO Supernova będzie oferować szeroki program edukacyjny, w tym specjalne pokazy planetaryjne i wycieczki z przewodnikiem dla wszystkich grup wiekowych, warsztaty, materiały edukacyjne dla nauczycieli do wykorzystania w trakcie wizyty, jak i w klasach szkolnych oraz wiele więcej.

Projekt ESO Supernova stał się możliwy dzięki współpracy pomiędzy Heidelberg Institute for Theoretical Studies (HITS), placówką badawczą Klaus Tschira Stiftung, oraz ESO. Sponsorem budynku jest Klaus Tschira Stiftung, natomiast ESO będzie prowadzić centrum.

Linki

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann15016

Zdjęcia

Information event at the Garching Forschungscampus
Information event at the Garching Forschungscampus
Po angielsku