Zprávy

Vyhrajte plně zaplacený výlet na úplné zatmění Slunce na La Silla a na další místa ESO v Chile

15. listopadu 2018

U příležitosti jednak úplného zatmění Slunce viditelného z Chile v roce 2019 a jednak padesátého výročí observatoře La Silla organizujeme soutěž, v níž můžete vyhrát plně zaplacený výlet na observatoře ESO v Chile. Soutěž probíhá ode dneška až do devátého prosince 2018. Úkolem účastníků je poslat video blahopřání pro observatoř La Silla. Soutěž je součástí kampaně Úplné zatmění Slunce na La Silla (La Silla Total Solar Eclipse), #LaSillaTSE.

Druhého července 2019 se observatoř La Silla dočasně zahalí temnotou, když Měsíc projde před Slunce a způsobí úplné zatmění Slunce. Díky dnes zahájené soutěži nabízíme vítěži šanci pozor ovat toto zatmění z opravdu unikátního místa. A potom i možnost navštívit další pracoviště v Chile.

Po zatmění Slunce na observatoři La Silla pojede vítěz na Cerro Paranal, kde stojí dalekohled VLT a dva přehlídkové dalekohledy, na Chajnantor, domovskou planinu radioteleskopu ALMA (kde je ESO jedním ze tří mezinárodních partnerů) a možná také na Cerro Armazones, kde se staví největší optický dalekohled na světě.

Budoucí účastníci se nejdřív musí přesvědčit, že splňují kritéria pro vstup do soutěže. Potom musí vytvořit video, které bude obsahovat zprávu "Happy 50th anniversary, La Silla Observatory" a několik slov o La Sille. Toto video musí nahrát a sdílet na sociálních sítích pod hashtagem #LaSillaTSE. A nakonec musí vyplnit registrační formulář. Detailní instrukce, jak se zúčastnit soutěže, jsou zde.

Soutěž končí devátého prosince a oznámení vítěze proběhne dvacátého prosince 2018.

ESO zaplatí vítězi soutěže náklady na cestu, včetně mezinárodního letu, místní dopravy, ubytování a jídla.

Odkazy

Soutěž
Kampaň La Silla Total Solar Eclipse

O zprávě

Id:ann18083

Obrázky

La Silla Total Solar Eclipse, Public Competition
La Silla Total Solar Eclipse, Public Competition
pouze anglicky